Po indeks z Pitagorasem #75

We wtorek 28 listopada 2023 r. w godz. 12:00-12:45 w auli A, w ramach cyklu „Po indeks z Pitagorasem”, odbędzie się wykład prof. UAM dr hab. Joanny Berlińskiej pt. Jak szybko znaleźć drogę w labiryncie, czyli o wyszukiwaniu najkrótszych ścieżek w grafach.

Streszczenie: Wyobraźmy sobie wyścig, którego uczestnicy mają jak najszybciej dotrzeć do pucharu umieszczonego w labiryncie. Chwilę przed startem zawodów udało nam się zdobyć mapę przedstawiającą cały labirynt i miejsce ukrycia pucharu. Czy zdążymy podpowiedzieć naszemu ulubionemu zawodnikowi, jak wygrać? Owszem! W trakcie wykładu pokażemy, jak błyskawicznie znaleźć trasę, którą powinien się poruszać. Wykorzystamy algorytmy grafowe, na których opiera się również działanie aplikacji takich jak Mapy Google.

W związku ze stacjonarną formą wydarzenia obowiązuje rejestracja poprzez formularz zgłoszeniowy. Rejestracja rozpocznie się w poniedziałek 6 listopada br.

Zaproszenie na wykład kierowane jest do uczennic i uczniów szkół ponadpodstawowych oraz klas 7 i 8 szkoły podstawowej.

Rejestracja na wydarzenie została zakończona.

IMG_20231128_122540

28 listopada 2023 12:00